Loading...

Çok işlevli çözüm, hızlı hareket eden tüketim malları ve yemek hizmeti endüstrilerindeki en çeşitli yiyecekler için mükemmel bir hidrokolloid malzemeye dayanmaktadır.

Süt Ürünleri ve Tatlılar

Jelatin mükemmel bir su bağlayıcıdır ve emülgatör ve stabilizatör olarak kullanımı sayesinde kullanıcıların mükemmel sonuçlara ulaşmasına yardımcı olur.
bir jelin büzülmesine yoğurtlardaki sıvının ayrılması eşlik eder ve jelatin "sinerez"i önler ve kremsi veya sıkı bir kıvam sağlar.
Jelatin, kremlerin ve sosların çekici şeklini korumasını sağlar, krema ve peynirlerin yayılmasını kolaylaştırır ve ayrıca üstün erime özellikleri sağlar ve süt bazlı ürünlerinize yağ benzeri bir doku verir.
Jelatin ayrıca kremsi yağsız dondurma için harika bir ağız tadı ve oda sıcaklığına dayanıklılık sağlıyor - başka pek çok katkı maddesi olmada


 
Süt Ürünleri ve Tatlılar

Şekerlemeler ve Şekerleme Endüstrileri

Şekerlemeler ve Şekerleme Endüstrileri
Jelatin sayesinde bugün;
jelatin, ağzınızda parlak, berrak bir görünüm, elastik bir doku ve yumuşak bir erime hissi sağlar ve bu da yoğun aroma salınımına yardımcı olur. jelatinin işlevselliği, diğer tüm bileşenler arasında taklit edilemez.
Jelatin, çiğneme şekerlerinde mükemmel bir emülgatör olarak uygulanabilir, diğer yandan, nihai ürünler için iyi bir ağız hissi, iyi bir uzun lezzet hissi hedefleyen bir jelleştirici, köpürtücü ve stabilize edici ajan olarak da kullanılabilir. serbest bırakmak.
Köpüklü marshmallow'ların kamp ateşinde kavrulabilmesi ve tüketildiğinde çiğneme hissinin iyi olması için jelatin şarttır. Ve bunun iyi bir şey olduğunu düşünüyoruz. Jelatin sayesinde yumuşaktan serte her türlü stabil köpük elde edilebilir. Jelatin, kendi tarifinizle temiz etiketli ve alerjen içermeyen tatlılar yapmak için harika bir malzemedir.
Şekerlemeler ve Şekerleme Endüstrileri

Pastacılık ve Fırıncılık Uygulamaları

Çok işlevli çözümlerle, hızlı tüketim malları ve yemek hizmetleri endüstrilerindeki en çeşitli yiyecekler için mükemmel bir hidrokolloid malzemeye dayanmaktadır. 
Pastanelerde jelatin, kremamsı ve yumuşaktan dilimlenebilire kadar güzel dokulara ve sıkılığa sahip lezzetli çırpılmış dolgular oluşturmaya yardımcı olur ve pastanızı veya pastanızı gözler için bir şölen haline getirir.
Jelatin ayrıca yağı azaltılmış dolgularda harika bir kremsi ağız hissine yardımcı olur ve jelatin hem ürünün raf ömrünü uzatabilir hem de donma-çözülme stabilitesini artırabilir. Ayrıca gofret ve bisküvilerin gevrekliğini artırmaya yardımcı olur.
Pastacılık ve Fırıncılık Uygulamaları

Et Ürünlerinde

Birçok et ürünü ve sosis jelatin ile dilimlenebilir olarak üretilebilmektedir. Jelatinin yapışkan özellikleri mevcuttur. Kolajen proteinleri ayrıca korunmuş sosislerin jöle ve yağ içeriğini azaltmak, sosis çeşitlerini iyileştirmek, haşlanmış şarküteri etlerinin dokusunu optimize etmek, protein içeriğini zenginleştirmek veya çiğ sosis etinin olgunlaşma sürecini kısaltmak gibi kalite parametrelerini optimize etmek için de uygulanabilir.
Et Ürünlerinde